photo_2016-01-11_09-28-01

تاریخچه لیوان کاغذی

ظروف ‌یک ‌بار ‌مصرف،‌ ‌رایج‌ترین ‌و ‌عمومی‌ترین ‌آلاینده ‌محیط ‌زیست ‌قلمداد ‌می‌شوند ،زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه ضررهای جبران ناپذیری را نصیب او می کند.  مصرف بی رویه پلاستیک به ویژه در دو دهه اخیر همگام با رشد صنعت و تکنولوژی به دلیل فرآیند برگشت پذیری آهسته و کند که عملا صدها سال به طول می انجامد، آنرا به یک بحران زیست محیطی تبدیل کرده است. در سال های اخیر همیشه هشدارهایی در مورد اثرات سوء استفاده از ظروف یک بار مصرف و پلاستیکی شنیده ایم؛ یعنی گذشته از بحث آسیب رسانی به محیط زیست، استفاده از این ظروف برای سلامت انسان مضر است. ظروف یکبار مصرف پلیمری در صورت تماس با مایعات و مواد غذایی بالای 40 درجه، ماده‌ای شیمیایی به نام استایرن از خود خارج می‌کنند که موجب تلخی غذا شده و بیش از 77 نوع بیماری سرطانزا را به همراه دارد.

چربی‌هایی که روی مایعات داغ داخل لیوان‌های یکبار مصرف پلاستیکی قرار می‌گیرد همان پلی استایرن سمی خارج شده از پلاستیک است که روی سیستم‌های عصبی، قلب و گوارش انسان تأثیر منفی می‌گذارد.
حال با توجه به روشن شدن مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و هشدار کارشناسان و دوستداران حوزه محیط زیست و بهداشت و سلامت، جامعه با تغییر رویکرد خود به سمت استفاده مجدد و همچنین تشویق شهروندان و مسوولان ذیربط برای جایگزینی ظروف پلاستیک غیر بازیافتی به لیوان کاغذی و انواع ظروف کاغذی (بشقاب،پیش دستی،…) می‌رود.
در اواخر قرن 19 از لیوان های شیشه ای در مکانهای عمومی استفاده میشد.که این امر باعث انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر میشد.حتی یکی از محققان بنام پروفسور Alvin Davison  تحقیقی در مورد اثرات مرگبار به اشتراک گذاشتن لیوان های شیشه ای در مدارس انجام داد.در سال ١٩٠٨ شرکت Dixie Cup  در امریکا برای نخستین بار اقدام به تولید لیوان کاغذی کردو توانست  لیوان های کاغذی خود را در قطارهای یکی از شرکت های راه آهن به عنوان لیوان یکبار مصرف کاغذی جهت استفاده ی عموم قرار دهد.
در سال ١٩١٧لیوان های شیشه ای به طور کلی از دسترس مردم در قطارهای مسافربری کنار کذاشته شد و لیوان کاغذی توانست جای ان را به خوبی بگیرد.در سال ١٩۴٢ این لیوان های کاغذی در بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفت و یک تحقیق در دانشگاه ایالتی ماساچوست نشان داد که هزینه ی استفاده از لیوان های شیشه ای 6/1 برابر لیوان های یکبار مصرف کاغذی می باشد.همین تحقیقات باعث شد که صنایع و تولید کنندگان به تولید لیوان کاغذی علاقه مند شوند ودر کشورهای دیگر از جمله فرانسه آلمان و چین به تولید آن بپردازند.که در حال حاضر کشور چین بزرگترین پیشرو در صنعت تولید لیوان کاغذی میباشد.
این روزها تب استفاده از ظروف یکبار مصرف کاغذی به قدری فراگیر و گسترده شده که برخی از مردم حتی در مهمانی‌های دوستانه خود ترجیح می‌دهند برای صرفه‌جویی در وقت و انرژی خود از این ظروف استفاده کنند و در سال‌های اخیر شاهد افزایش روزافزون مغازه‌ها و فروشگاه‌های ظروف یکبار مصرف کاغذی  هستیم.

گروه تولیدی و بازرگانی تک جام سبز ایرانیان

نوع جنس لیوان کاغذی

اصولا این نوع کاغذها که در تماس مستقیم با مواد غذایی می باشند از یک طرف متشکل از کاغذ پایه با گرماژ متفاوت و در طرف دیگر پوشش پلی اتیلن می باشند.استفاده از پوشش پلی اتیلن در این نوع کاغذ ها باعث می شود تا اولا اینگونه کاغذها در محیط زیست زودتر بازیافت شوند و به محیط زیست کمترین صدمه را وارد نمایند و ثانیآ در تماس با مواد غذایی کمترین تاثیر شیمیایی بر روی آنها داشته باشند و در نهایت باعث جلوگیری از انتقال رطوبت مایعات به سطح بیرونی لیوان می شوند. این نوع کاغذ در برابر گرما و مایعات داغ مقاوم میباشد. گرماژ این کاغذ مصرفی در تولید میتواند از 180گرم تا 250گرم باشد که به مقدار وزن پوشش پلی اتیلن و کاغذ پایه بستگی دارد.

photo_2016-01-05_13-27-53-640x280

انواع لیوان کاغذی و موارد مصرف

با توجه به طرح به کار رفته در لیوان کاغذی می توان هر طرح و نوشته ای  با هر لگوی اختصاصی یا عمومی روی آن چاپ کرد. از این رو لیوان کاغذی بر حسب کاربرد آن می تواند عمومی یا اختصاصی باشد.لیوان کاغذی با استفاده عمومی که طرح و نوشته سفارشی بر روی آن چاپ نمی شود .
گروه تولیدی تک جام سبز ایرانیان آماده عقد قرار داد با کلیه موسسات از قبیل :بانکها ،شرکتها،دانشگاهها،خطوط هوایی، هتلها ،ادارات،صنایع خودرو، سازمانها، مراکز آموزشی و تفریحی و …همچنین توانایی درج برند ، لوگو ، آرم مختص آن ارگان جهت تبلیغات بر روی لیوانهای مذکور دارا میباشد.کیفیت چاپ با استفاده از رنگهای بهداشتی بدون بو با کاغذ کره ای با گرماژ 250 که سنگین ترین گرماژ لیوان کاغذی میباشد.با قابلیت طرح های متنوع و زیبا ، امکان طرح ، عکس ، آرم و لوگوی دلخواه خود را روی  وبشقاب کاغذی چاپ نمایید .
با نازلترین قیمت و تحویل در کمترین زمان ممکن امکان و ارسال به شهرستان ها .